Pies jako najlepszy przyjaciel człowieka…

Owczarek staroniemiecki to rasa psa, która wyróżnia się swoją inteligencją i lojalnością wobec swojego przewodnika. Jest to pies szybko uczący się i odporny na trudne warunki, co sprawia, że jest często wykorzystywany jako pies użytkowy. Dzięki starannemu wyeksponowaniu cech swoich przodków, owczarek staroniemiecki jest silny i zdrowy. Psy te charakteryzują się zrównoważonym charakterem i są naturalnie przyjazne. Są bardzo przywiązane do swojego przewodnika i doskonale reagują na szkolenie. Właśnie te cechy czynią go dobrym wyborem dla domu.

Owczarek staroniemiecki to rasa psa o stosunkowo ciężkiej i masywnej budowie. Wysokość w kłębie u suk wynosi od 57 do 62 centymetrów, natomiast u psa może dochodzić nawet do 68 centymetrów. Psy te ważą od 30 do nawet 50 kilogramów. Szata owczarków staroniemieckich charakteryzuje się gęstym włosiem o długości co najmniej dziesięciu centymetrów. Podszerstek jest bardzo obfity i lekko zabarwiony na szaro. Psy te występują w wielu wariantach kolorystycznych, w tym czarnym, srebrnym, wilczastym, brązowym i żółtym.

Jeśli szukasz psa do domu, który będzie wiernym towarzyszem i przyjacielem rodziny, owczarek staroniemiecki może być doskonałym wyborem. Jego inteligencja, lojalność i zdolność do szybkiego uczenia się sprawiają, że jest to pies niezwykle wszechstronny i przyjemny w trakcie szkolenia. Jego silna budowa i odporność na warunki pogodowe sprawiają, że jest to pies gotowy na wszelkie wyzwania.

Dane kontaktowe

Hodowla Owczarków Staroniemieckich
SkollHati

44-240 Żory
Śląskie
POLAND

Małgorzata Jurczyk
tel. +48602711628

e-mail: hodowlaskollhati@gmail.com

Przynależność

© Copyright 2023 ViKuS - Wszystkie Prawa zastrzeżone

Translate »